Juuli keskel toob Viking Window EMV maastikuratturid Valgehobusemäe Suusa- ja Puhkekeskusesse

14. ja 18.-20. juulil korraldatakse Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses Viking Window Eesti meistrivõistlused neljal erineval maastikurattasõidu alal: teatekrossis, väljalangemissõidus, lühirajasõidus ja olümpiakrossis. 

Esmalt jagatakse 14. juulil, pühapäeval välja Eesti meistri tiitlid teatekrossis, kuhu on oodatud osalema nii noor-, eliit- kui seeniorklasside võistkonnad, kuhu kuuluvad vastavalt vanusele ja soole 2-3 liiget.

Seejärel on kolm päeva vahet ning neljapäeval 18. juulil, neljapäeval selguvad esmakordselt Eesti meistrid väljalangemissõidus. Maailma karika sarja etappidel on sel alal pjedestaalile jõudnud Merili Sirvel ja Kirill Tarassov. Neid on samuti võistlema oodata. Väljalangemissõit on vaatemänguline ala, kus esmalt peetakse lühikesel ringil kvalifikatsioonisõidud. Nende põhjal moodustatakse pingerida ning selguvad veerand- ja poolfinalistid. Igas vastasseisus langevad aeglasemad välja ja kiiremad pääsevad edasi kuni suures finaalis selgub võitja.

Reedel, 19. juulil peetakse lühirajasõidu Eesti meistrivõistlused. See tähendab, et võisteldakse 1,25-kilomeetrisel ringil sõltuvalt vanuseklassist 10-25 minutit. Kõige kiirem pälvib Eesti meistri tiitli. Tänavu saavutas Janika Lõiv sellel distsipliinil Euroopa meistrivõistlustel kõrge neljanda koha. Mullu lühirajasõidu EMV-l võidutsenud Eesti parim naisrattur tuleb tiitlit kaitsma ka tänavu.

Lisaks on Lõiv stardis oma põhialal, olümpiakrossis, mille värsked Eesti meistrid selguvad laupäeval, 20. juulil. Võistlusraja pikkuseks on 4,3 kilomeetrit ning ühe ringiga koguneb 160 tõusumeetrit. Kokku jagatakse olümpiakrossis välja 22 Eesti meistri tiitlit.

Kõikide radadega saab tutvuda alates 3. juulist. Ametlikult on võistlusrada tähistatud ja treeninguteks avatud aga 13. juulist.

 

Eesti Jalgratturite Liit

SA Valgehobusemäe Suusa-ja Puhkekeskus