Keskusest

Eestimaa puhtad kopsud ootavad! Tere tulemast Valgehobusemäele!

Suusa- ja puhkekeskus pole vaid talisportlaste pärusmaa. Siin saab nautida Kõrvemaa imepärast loodust ja maastikku igal aastaajal!

Keskus on avatud teisipäevast pühapäevani. Broneeringute korral keskus avatud vastavalt kliendi soovidele

Suvel saab siin erinevatel liikumisradadel matkata, joosta, orienteeruda või jalgrattaga sõta. Rajad kohapeal on 3 ja 5 kilomeetri pikkused ning on ühendatud pikemate keskusest välja viivate radadega. Mängurõõmu pakuvad korvpalli-, tennise-, jalgpalli- ning rannavolle  väljakud. Keskuse radadel asub Eesti üks huvitavamaid ja raskemaid 21 korviga discgolfirada.  Lastele on rajatud mitmete atraktsioonidega mänguala. Lisaks on võimalus kätt proovida vibu laskmises. Rullsuusasõprad saavad oma oskusi proovida 4 m laiusel rullsuusaraajal. Adrenaliini lisab suvine tuubirada.

Ujumiseks leidub meil kena järvesilm, olemas on lõkke- ja telkimisplatsid, kohad autokaravanidele.

Talveks on keskus varustatud moodsate lumekahurite ning rajamasinaga. Kõiki huvilisi teenindab tõstukitega varustatud lumelaua- ja mäesuusanõlv, lumelauakrossirada ning lumerõngarada. Tegutseb lumelaua-ja mäesuusakool, kus pakutakse sõiduõpet. Lastele on olemas eraldi kelgunõlv. Siinsed murdmaasuusarajad on ühendatud Kõrvemaa teiste suusaradadega.

Keskuse peahoone on iga päev avatud. Selle ülemisel korrusel on avar ruum seminaride korraldamiseks kuni 80-le ning kohvik toitlustamiseks. Esimesel korrusel on varustuse rendi-, sauna- ning pesemisruumid, teenindusruumid ürituste korraldajatele ja spordivarustuse laenutus. Lastele on avatud päris oma mängutuba. Traadita internet levib kõigile tasuta kasutamiseks.

Valgehobusemäel asub ronida 25 m kõrgune vaatetorn, mida võib nimetada ka Järvamaa Eiffeliks, mis pakub värvide mängu pimedal ajal. Lisaks on võimalus nautida mäel erinevat muusikat.

Keskuse parklasse mahub tasuta parkima kuni 200 autot.