TULEMUSED 2020

Estonian Cup Valgehobusemäe Rattamaratoni GP võitis Martin Loo

26.septembril toimus keskuses Estonian Cup Valgehobusemäe Rattamaraton, mis arvult juba kuues. Valgehobusemäe etapp oli viimane etapp sarjas ning peasponsor RAMUDDEN.

Võistluspäeva erinevatele distantsidele kokku oli registreerinud ligi 1000 sportlast.

Võistluspäeva avasid kuni 6-aastased mudilased, kes võistlesid tillusõidus.

Rattamaratoni pikima 60 km GP võistluse võitis Martin Loo, kes edastas teiseks jäänud Gert Jõeäärt 47 sekundiga. Kolmas oli Peeter Tarvis. Sarja kokkuvõttes oli parim Peeter Tarvis.

Lisaks võisteldi Gardena Maratoni  ja Jetoil poolmaratoni distantsidel.

Võistlusepäeva tulemused üleval Estonian Cup kodulehel!

Suurimad tänud võistluse peakorraldajale Peeter Dedovile ja AT Spordiklubile, kelle entusiasmile said ettevalmistatud korralikud võistlusrajad ja võistluslinnak! Tänud SA Valgehobusemäe Suusa-ja Puhkekeskuse töötajatele,  Järva valla vabatahtlikele, Aegviidu koolinoortele, kes aitasid korraldada parkimist, registreerimist, staadioni töö korraldamist, toitlustamist ja radade turvamist rajal. Tänud Kaitseliidu Järva malaevale ning Naiskodukaitse Järva ringkonnale, kes oli abiks supi valmistamisel ja serveerimisel!

Kohtumiseni taas 2021 aastal Estonian Cup Valgehobusemäe Rattamaratonil

Valgehobusemäe tipu vallutamise võitis Lauri Tanner

3. oktoobril toimus traditsiooniline 27. Albu Sügisjooks ning 16. Terviseliikumispäev. Esmakordselt võistluse ajaloos toimus ka Valgehobusemäe tipu vallutamine, mis koosnes 220 m mäejooksust ja 25 m vaateteorni jooksust. Finiš oli torni tipus. Võistlema asus 12 julget sportlast, kusjuures kohal olid parimad Eesti trepijooksu tegijad. Meestest oli kiirem ajaga 1:27,4 Lauri Tanner. Talle järgnesid Kristjan Roosvald ja Rauno Tiits. Kaotused võitjale vastavalt 2,8 ja 6 sekundit. Naiste parim oli Mariliis Valma ajaga 2:15,7. Talle järgnesid Mariliis ja Lisette Tiits. Kaotused võitjale 6,6 ja 21 sekundit.

27. Albu Sügisjooksu 11, 3 km rajal  võitis rajarekordiga Aaro Tiiksar ajaga 42:33,7 .Järgnesid Aleksander Kuleshov ja Artur Sadovski. Kaotused võitjale 16 sekundit ja 2:06,7 minutit. Meeste 45+ parim oli Erik Keerberg.

Naistest oli parim Mari-Liis Raudsepp 1h06:23,23. Talle järgnesid Elisa Toonekurg ja Anna Remmelgas, kaotused võitjale 1:19.4 ja 20:31,8. Naiste 35+parim oli Lisli Pak.

Rõõmu teeb, et kõige pisemaid kuni 6 aastasi mudilasi oli stardis 12. Lisaks võistlesid lapsed 500 ja 1000 m distantidel.

Võistlust toetasid Kadarbiku talu, Järva vald ja Eesti Kultuurkapitali Järvamaa Ekspertgrupp.

Kohtumiseni 2021 aastal 28. Albu Sügisjooksul!