12.oktoobril toimub projekti “Valgehobusemäe Suusa-ja Puhkekeskuse II etapp” pidulik avamine.

Projekt kestis 2 aastat. Projekti eesmärk oli Valgehobusemäe Suusa- ja Puhkekeskuse, kui spordiasutuse konkurentsivõime tõstmine ning Kõrvemaa kui rekreatsioonipiirkonna turismivõrgustiku edasiarendamine.
Projekti alaeesmärkideks oli vähendada keskuse külastatavuse sesoonust, suurendada keskuse ja Kõrvemaa spordi- ja turismiasutuste külastajate arvu, mitmekesistada sportimise ja vabaaja võimalusi, teha keskus klientidele oluliselt paremini kättesaadavamaks ja turvalisemaks, vähendada ilmastikust tingitud mõjusid keskuse töös, tõsta keskuses korraldatavate spordivõistluste taset, teha keskuse nähtavus internetis paremini kättesaadavamaks, suurendada keskuse töötajate professionaalsust. Projekti elluviimise tulemusena peaks suurenema keskust külastatavate klientide arv 2020 aastaks 65% ehk 43 500 inimeseni aastas. Kõrvemaa, kui rekreatsioonipiirkonna külastajate arv peaks kasvama 75 % ehk 260 000 inimeseni, lisaks pikeneb keskuse ja Kõrvemaa külastajate siinviibimise aeg. Valgehobusemäe keskusesse luuakse juurde 7 uut ning Kõrvemaale 14 uut töökohta.
Projekti toetas Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond ca 1 134 037 euroga piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute meetmest. Albu/Järva valla toetuseks kujunes projektis ca 200 000 eurot.

 

Kalju Kertsmik

SA Valgehobusemäe Suusa-ja Puhkekeskuse juhataja