Ilus sügisilm 3.oktoobril meelitas paljud pered ja sportlased Valgehobusemäele, kus toimus pika traditsiooniga 28. Albu Sügisjooks ning 17. Terviseliikumispäev. Teist aastat järjest oli kavas Valgehobusemäe vaatetorni jooks, kus start anti suusasilla juurest ning finiš oli vaatetorni tipus. Vaatetorni jooksu võitis ajaga 1:21,3. Teise koha saavutas Kristjan Roosvald ja kolmanda Rauno Tiits. Naiste parim oli siin ajaga 1:58,1 Mariliis Tiits.

28.Albu Sügisjooksu võistluspäeva avasid kuni 6 aastased , kes jooksid 300 m, kusjuures noorim osaleja oli 1,3 aastane. Edasi võistlesid lapsed 500 ja 1000 m distantsil. 500 m kiiremad tüdrukud ja poisid olid Hanna-Helena Rauk ja Mikk Saar ning 1000 m kiiremad olid Sädeli Rodendau ja Kuldar Jalast. Põhijooksu 11,5 km distantsil Valgehobusemäe ja Kõrvemaa kaunil maastikul võitis Marek Salla ajaga 46:02:0. Naiste parim oli siin Merilin Jürisaar ajaga 48:32,5.

Tänan võistluse toetamise eest Järva valda ja Kadarbiku talu.